Online Satış Sıkça Sorulan Sorular

Şifremi unuttum, yeni şifre nasıl alabilirim?
Yukarı

"Oturum Aç" sayfasındaki "Şifremi unuttum" linkinden şifre hatırlatma adımlarının olduğu sayfaya ulaşınız. Üye olurken kullandığınız e-posta adresinizi E-posta alanına yazarak "Gönder" tuşuna basınız. Yeni şifre belirlemeniz için size gerekli olan link e-posta adresinize hemen gönderilir.
Bu linki tıklayarak yeni bir şifre belirleyebilir, daha sonraki üyelik girişlerinizde güvenle kullanabilirsiniz.

Üyelik bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?
Yukarı

"Oturum Aç" sayfasından e-posta ve şifre bilgilerinizi giriniz. Oturumunuz açıldıktan sonra "Profilim" sekmesine tıklayınız. Bu sekmeden üyelik bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Değişiklikleri yaptıktan sonra bilgilerinizi kaydetmek için "Güncelle" butonuna tıklayınız.

Bosch Online Satış sistemine kişisel bilgilerimi nasıl girmeliyim?
Yukarı

Bosch Online Satış sistemine üye olurken verdiğiniz e-posta ve telefon numarasının doğruluğundan emin olunuz. Çünkü siparişinizle ilgili her türlü bilgilendirme için e-posta adresiniz ve telefon numaranız kullanılır.

Bosch Online Satış sisteminde T.C. kimlik numaramı neden vermek zorundayım?
Yukarı

9/8/2006 tarihli, 26274 sayılı Resmi Gazete'de tebliğ edildiği üzere 1/1/2007 tarihinde itibaren gerçek kişilere kesilen faturalarda T.C kimlik numarası yazma zorunluluğu getirilmiştir.

  Sipariş tamamlandığında ürün bedeli kredi kartına hemen yansıyor mu?
  Yukarı

  Siparişiniz onaylandığında sipariş bedeli kredi kartınıza hemen ya da ertesi gün (bankalara göre değişiklik gösterebilir) yansımaktadır.

  Bosch Online satış sisteminde sanal kart kullanabiliyor muyum?
  Yukarı

  3D Secure güvenli ödeme şeklinde sanal kart kullanılabilmektedir.

  Bosch Online satış sisteminde aldığım ürüne KDV ödeyecek miyim?
  Yukarı

  Ürünlerimizin fiyatlarına tüm vergiler ve KDV dahildir.

  Siparişlerimin ödemesini havale/EFT'yle yapabilir miyim?
  Yukarı

  Siparişlerinizin ödemesini sadece kredi kartınızla yapabilirsiniz. Size daha iyi hizmet vermek adına havale ve EFT ödeme sistemlerimizi geliştirme sürecindeyiz.

  Kapıda ödeme yapabilir miyim?
  Yukarı

  Henüz kapıda ödeme seçeneğimiz mevcut değildir ancak size daha iyi hizmet vermek adına kapıda ödeme süreciyle ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.

  Kredi kartımla alışveriş yaparken güvende miyim?
  Yukarı

  Kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada tarayıcınızın altında bir anahtar vardır. Bu anahtar, tarayıcınızla gönderdiğiniz hiçbir bilginin üçüncü şahıslarca görünemeyeceğinin işaretidir. Sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde yüksek güvenlik standartları geçerlidir.

  Taksitli ödeme yapabilir miyim?
  Yukarı

  Sipariş edeceğiniz ürünün sayfasından "Taksit Seçenekleri" sekmesine tıklayarak anlaşmalı bankaların taksitli ödeme seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Ödeme sayfasından kredi kartı seçimini tamamladıktan sonra dilediğiniz taksit sayısını seçebilirsiniz.

  Hangi kredi kartlarıyla taksitli alışveriş yapabilirim?
  Yukarı

  Bonus ve World kredi kartlarıyla taksitli alışveriş yapabilirsiniz.

   3D Secure nedir?
   Yukarı

   3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa Kredi Kartı için kullanılan uygulamasına "Verified by Visa", MasterCard için olanına ise "SecureCode" adı verilir.

   3D Secure güvenli midir?
   Yukarı

   3D Secure sistemiyle yapılan alışverişin geçerli sayılabilmesi için; kart sahibinin yapılan işlemi, banka tarafından kendisine gönderilen özel bir ödeme şifresiyle onaylaması gerekir. 
   Yani; kredi kartı numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile, şifreniz sadece sizde olduğundan internet ortamında güvenli alışveriş yaparsınız.

   3D Secure nasıl kullanılır?
   Yukarı

   Kredi kartınızın 3D'ye tanımlı hale gelmesi için, bankada kayıtlı cep telefonu bilgilerinizin güncellenmiş olması gereklidir. 3D Secure ile gerçekleştireceğiniz işlemlerde "Özet" sayfasının sonrasında açılan ekran, bankanızın ekranıdır. Ekranın açılmasından bir süre sonra bankanız cep telefonunuza tek kullanımlık 3D Secure şifrenizi mesaj yoluyla gönderecektir. Bu şifreyi banka ekranına girip "Gönder" butonuna tıklayınız, böylece ödemenizi tamamlamış olacaksınız. Şifre bilgilerinizi banka ekranına girmenizin amacı, şifre güvenliğinizi sağlamaktır.

    Teslimat ve fatura adresleri
    Yukarı

    İrsaliyeli faturanız ile siparişiniz girmiş olduğunuz teslimat adresine kargo firması ile gönderilir. Adres bilgileriniz faturalama işleminden sonra değiştirilemez, bu nedenle bilgilerinizin doğruluğundan emin olmadan siparişi onaylamayınız. Teslimat adresinizi doğru ve eksiksiz olarak yazmaya özen gösteriniz.

    Teslimat adresimi değiştirebilir miyim?
    Yukarı

    Teslimat adresi değişikliğini, siparişinizin tamamı tedarik sürecindeyken "Bize Ulaşın" başlığı altından Online Satış seçeneğini işaretleyerek bildirebilirsiniz. Ancak siparişiniz kargoya verildiyse, önceden belirlediğiniz teslimat adresi kargo firmasına online olarak aktarıldığı için, sistem üzerinden yapılacak adres değişikliği kargo firmasının sistemine yansımaz.

    Teslimat adresi değişikliğinizi 444 3 666 numaralı Çağrı Merkezi'mize iletebilirsiniz.

    “Alışveriş sepetim” nedir?
    Yukarı

    Alışveriş sepetim, sitemizden alışveriş yaparken sıkça kullanacağınız bir ekrandır. Ürün sayfalarında gezerken beğendiklerinizi, ürünlerin çevresinde bulunan "Sepete Ekle" butonu yardımıyla sepetinize ekleyebilirsiniz. Alışveriş sırasında almaktan vazgeçtiğiniz bir ürün olursa, o ürünü "İptal Edin" başlığı yardımıyla sepetinizden çıkartabilirsiniz. Siparişlerinizin kargo ve KDV dahil toplam fiyatını bu ekranda görebilirsiniz.

    Bosch Online satış sisteminde siparişlerimi nasıl takip edebilirim?
    Yukarı

    Üye girişi yaptıktan sonra hesabım menüsünde bulunan "Siparişlerim" sekmesinden takip edebilirsiniz.

    Oluşturduğum siparişe ürün ekleyebilir miyim?
    Yukarı

    Ödeme işlemleriniz sipariş oluşturma aşamasında otomatik olarak yapılır. Ödeme koşullarında değişiklik yapılamadığından, siparişinize sonradan ürün eklemeniz mümkün değildir. Ama mevcut siparişinizi iptal ederek yeni bir sipariş oluşturabilir ya da almak istediğiniz diğer ürünü ayrıca sipariş edebilirsiniz.

    Bosch Online satış sisteminde sipariş gönderimi nasıl yapılıyor?
    Yukarı

    Size en yakın bayimizden veya fabrikamızdan ürün veya ürünler adınıza fatura edilerek kargo aracılığı ile sizlere teslim edilmektedir. Ürününüz bayimizden tedarik edildiği durumda size irsaliye ile birlikte teslim edilecek, faturanız ise kargo ile tarafınıza ayrı olarak gönderilecektir.

    Alışverişimi tamamladım. Aldığım ürün veya ürünler nasıl teslim edilecek?
    Yukarı

    Aksesuar siparişleriniz Aras Kargo ile küçük ev aletleri siparişleriniz ise Yurtiçi Kargo ile teslim edilecektir. Montaj hizmeti verdiğimiz büyük beyaz eşyalar ise lojistik firmamız veya bayimiz tarafından teslim edilecektir. Ürün teslimatından sonra 2 saat içinde Yetkili Servisimiz gelerek ürününüzün montajını yapacaktır. Eğer sepetinizde montaj hizmeti verilen ve verilmeyen ürünler var ise yani karma bir sepet oluşturduysanız teslimat lojistik firmamız veya bayimiz tarafından yapılacaktır. Aksesuar ve beyaz eşya teslimatımız farklı günlerde size ulaştırılabilir.

    Siparişim hediye olacak, fiyatı gözükmesin istiyorum.
    Yukarı

    Fatura ve teslimat adresini farklı girebilirsiniz. Hediye göndereceğiniz adrese fiyat belirtilmeden irsaliye ile teslimat yapılacak, faturanız ise sizin sisteme girdiğiniz fatura adresine posta ile gönderilecektir.

    Siparişimi verdim, ürünüm ne zaman gelir?
    Yukarı

    Siparişiniz alındığında ve kargoya teslim edildiğinde size göndereceğimiz mail ile bilgilendirileceksiniz. Siparişinizi kargo takip numaranızla takip edebilirsiniz. Sipariş verdiğiniz ürüne göre teslim alma süreniz en fazla 30 gün olacaktır.

    Siparişim onaylanmadı, neden?
    Yukarı

    Bankanız, 3D Secure sistemi nedeniyle sipariş onayı için sistemde kayıtlı olan telefon numarasından kredi kartı sahibine ulaşmaya çalışır. Böyle bir durumda, telefon numarasına ulaşılamazsa kredi kartı sahibinin güvenliğini sağlamak için sipariş iptal edilebilir.

    Siparişlerinizin banka tarafından onaylanabilmesi için, bankanızda ve sitemizde kayıtlı kişisel bilgilerinizi güncellemeyi unutmayın.

    Hediye çekimi siparişimde kullanabilir miyim?
    Yukarı

    Hediye çeki kodunuzu "Sipariş Özeti" ekranında İndirim kodu alanına yazarak kullanabilirsiniz.

    Siparişimi nasıl iptal edebilirim?
    Yukarı

    Siparişinizi iptal etmek için Çağrı Merkezi'miz ile (444 6 333) iletişime geçebilirsiniz. Online sipariş iptali, ürünler kargoya verilmeden önce yapılabilir. Eğer siparişiniz kargoya verildiyse ürünü teslim almadan yine Çağrı Merkezi’mize (444 6 333) bilgi vererek kargo ile firmamıza alıcı ödemeli olarak geri gönderebilirsiniz.

    Aldığım ürün paketten eksik çıktı, ne yapmalıyım?
    Yukarı

    Ürünü teslim almadan kargo ile firmamıza geri gönderebilir ve Çağrı Merkezi'miz ile (444 6 333) iletişime geçebilirsiniz. Bosch en kısa sürede size yeni ürünü ulaştıracaktır. Ürünü teslim aldıysanız orijinal ambalajı bozulmadan, yanında size gönderilen bütün belgelerle, teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde faturanızın altında bulunan iade bölümünü doldurarak faturanızla birlikte size en yakın Yurtiçi Kargo şubesine teslim ederek iade edebilirsiniz.

    Sipariş ettiğim üründen farklı bir ürün geldi, ne yapmalıyım?
    Yukarı

    Ürünü teslim almadan kargo ile firmamızla geri gönderebilir ve Çağrı Merkezi'miz ile (444 6 333) iletişime geçebilirsiniz. Bosch en kısa sürede size yeni ürünü ulaştıracaktır. Ürünü teslim aldıysanız orijinal ambalajı bozulmadan, yanında size gönderilen bütün belgelerle, teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde faturanızın altında bulunan iade bölümünü doldurarak faturanızla birlikte size en yakın Yurtiçi Kargo şubesine teslim ederek iade edebilirsiniz.

     Siparişlerim için kargo bedeli ödeyecek miyim?
     Yukarı

     45 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti tarafımızdan karşılanacaktır. 45 TL altında kalan alışverişlerinizde Türkiye içi tüm şehirler için kargo ücreti sabit 5 TL'dir. Kargo ücreti alışverişiniz sırasında sepetinize eklenecektir.

     Ürünleriniz hangi kargo firması tarafından teslim edilmektedir?
     Yukarı

     Montaj hizmeti verilmeyen ürünler kargo firması tarafından adresinize teslim edilmektedir. Montaj hizmeti verilen ürünler Lojistik firmamız veya bayimiz tarafından teslim edilecektir.

     Dünyanın her yerinden sipariş verebilir miyim?
     Yukarı

     Sipariş teslimatımız sadece Türkiye'de bulunan illere yapılmaktadır. KKTC'ye gönderim yapılmamaktadır.

     Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlayacağım?
     Yukarı

     Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra kargo takip numarası ile birlikte kayıt olduğunuz e-posta adresinize bilgilendirme maili gönderilecektir.

     Kargo teslimatında nelere dikkat etmeliyim?
     Yukarı

     Siparişiniz adresinize teslim edildiğinde, kargo teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol etmenizi öneririz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık varsa ya da ürünler hasar görmüş, deforme olmuşsa lütfen kargo görevlisine "Hasar Tespit Tutanağı" hazırlatıp bu konuda 444 6 333 numaralı Çağrı Merkezi'miz ile iletişime geçiniz.

     Kurulumu yetkili servisimizce yapılacak olan beyaz eşya vb. büyük ürün siparişlerinde kargo paketini açmamanız daha doğru olur. Yetkili servisin kurulumundan sonra bir sorun ortaya çıkarsa, servis raporu hazırlatmanızı ve 444 6 333 numaralı Çağrı Merkezi'mize bildirmenizi rica ederiz. Sorununuzu en kısa sürede çözeceğimizden emin olabilirsiniz.

     Kargo, teslimat adresinde beni bulamazsa ne olur?
     Yukarı

     Birlikte çalıştığımız kargo firması eğer teslimat adresinde kimseye ulaşamazsa kapıya bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefonları bulunur. Kargo şubesi kolinizi 3 gün boyunca bekletir ve size ulaşamadığı takdirde siparişinizi bize geri gönderir. Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgiler doğrultusunda ulaşabilir ve teslimatla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

     Adresime yakın kargo şirketi yok siparişimi nasıl teslim alacağım?
     Yukarı

     Çalışmakta olduğumuz kargo firmaları Türkiye'de en yaygın kargo dağıtım ağına sahiptir. Ancak çok az sayıda hizmet veremedikleri bölge mevcuttur. Eğer daha önceden buna benzer bir sıkıntı yaşadıysanız veya bu konuda bilginiz yoksa aşağıdaki linklerden bulunduğunuz lokasyona aksesuar ürünleri için Aras Kargo'nun, küçük ev aletleri için Yurtiçi Kargo'nun hizmet verip veremediğini kontrol edebilirsiniz. Eğer teslimat bölgesinde değilseniz aksesuar siparişinizi size en yakın Aras Kargo şubesinden, küçük ev aleti siparişinizi ise size en yakın Yurtiçi Kargo şubesinden teslim alabilirsiniz. 

     http://www.araskargo.com.tr/
     http://www.yurticikargo.com/

     Aldığım ürünü iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?
     Yukarı

     Sitemizden satın almış olduğunuz bir ürünü iade etmek istiyorsanız orijinal ambalajı bozulmadan, yanında size gönderilen bütün belgelerle, teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde faturanızın altında bulunan iade bölümünü doldurarak faturanızla birlikte, ürün küçük ev aleti ise size en yakın Yurtiçi Kargo şubesine, ürün aksesuar ise size en yakın Aras Kargo şubesine teslim ederek iade edebilirsiniz. Satın almış olduğunuz ürün büyük ev aleti ise 444 6 333 numaralı çağrı merkezini arayarak iade talebinizi iletebilirsiniz. Tarafınızdan ürün aldırılacaktır.

     İade ettiğiniz ürünün bedeli 14 gün içerisinde kredi kartınıza tek seferde geri ödenecektir. Belirtilen taşıyıcı firmalar ile ürünü geri göndermeniz halinde teslimat ücretinden sorumlu olmayacaksınız.

     Kredi Kartınızla taksitli satın almış olduğunuz ürünün ücreti banka ile imzalamış olduğunuz sözleşme gereği banka tarafından kredi kartınıza taksitli şekilde iade edilebilir.

     İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır. İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal faturayı iade formu doldurulmuş şekilde göndermeniz gerekmektedir.

     Promosyonlu veya kampanyalı ürünlerden birinin iade edilmesi durumunda promosyon ve kampanya şartları ortadan kalkar. İade edilmeyen ürün için promosyonsuz fiyat uygulanır.

     Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir.

     Aksesuarlar için İade Adresi:

     BSH Ev Aletleri Servis Lojistik, e-5 Karayolu Araptepe mevkii, Selimpaşa, Silivri, İstanbul.

     Küçük Ev Aletleri için İade Adresi:

     BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Bağdat Cd. Uzay Çıkmazı, Anel Doğa Karşısı, Suadiye-Kartepe/KOCAELİ PK: 41170

     Kredi kartı ile taksitli alışveriş yaptım, iade işlemi nasıl gerçekleşiyor?
     Yukarı

     İade etmiş olduğunuz ürünün ücreti banka ile imzalamış olduğunuz sözleşme gereği banka tarafından taksitli şekilde iade edilebilir.

      Bosch Online satış sisteminde satılan ürünlerin garanti süresi nedir?
      Yukarı

      Tüm ürünlerimizin garanti sürelerine Garanti Uygulamaları linkinden ulaşabilirsiniz. Online mağazamızda satılan tüm ürünler sitemizde belirtilen garanti uygulamalarına dahildir.

      Aldığım ürün bozuldu, ne yapmalıyım?
      Yukarı

      Arızalı ürünü faturası ve garanti belgesiyle birlikte size en yakın yetkili servise başvurarak garanti kapsamında tamir ettirebilir ya da değiştirebilirsiniz. Size en yakın yetkili servisimizi http://www.bosch-yetkiliservisi.com/ adresinden öğrenebilirsiniz.

      Yeni aldığım ürün arızalı çıktı, ne yapmalıyım?
      Yukarı

      Yeni aldığınız ürün ambalajından arızalı çıktığında onarım, değişim ya da iade talep edebilirsiniz. Siparişiniz adresinize teslim edildiğinde, kargo teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol etmenizi öneririz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık varsa ya da ürünler hasar görmüş, deforme olmuşsa lütfen kargo görevlisine "Hasar Tespit Tutanağı" hazırlatıp bu konuda 444 6 333 numaralı Çağrı Merkezi'miz ile iletişime geçin.

       Yukarı

       Site ile ilgili aksaklıklar

       Bosch Online satış sisteminde yaşadığım problemlerle ilgili kiminle irtibata geçeceğim?
       Yukarı

       Sitemizde yaşadığınız sorunlar için 444 6 333 no'lu Çağrı Merkezi'mizi arayarak Online Satış destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.

       Bosch Online satış sistemi hata verdi, alışveriş yapamadım ama kredi kartımdan tahsilat yapılmış, ne yapacağım?
       Yukarı

       Hemen 444 6 333 no'lu Çağrı Merkezi'mizi arayıp yardım alınız.

        Yukarı

        Güvenlik

        Kredi kartı bilgileriniz ve kişisel bilgileriniz kayıt altına alınmaz ve başka kurum ya da kuruluşlarla paylaşılmaz.

        Yukarı

        Bize Ulaşın

        BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

        Merkez: Fatih Sultan Mehmet Mah. Balkan Cad. No:51 34771 Ümraniye / İSTANBUL

        Tel: (0216) 528 90 00 Fax: (0216) 528 99 99

        Fabrika: Yıldırım Beyazıt Mah. BSH Cad. No:72 59501 Çerkezköy / TEKİRDAĞ

        Tel: (0282) 736 60 00 Fax: (0282) 726 70 00

        Servis Lojistik: E-5 Karayolu Aratepe Mevkii Selimpaşa 34590 Silivri / İSTANBUL

        Tel: (0212 723 42 20 Fax: (0212)723 41 03

        www.bosch-home.com.tr

        Bosch Çağrı Merkezi: 444 6 333

         
        Online Survey