Dondurucular için Sık Sorulan Sorular

Dondurucum neden soğutmuyor?

Sıcaklık ayarını kontrol ediniz, minimum konumda ise yükseltiniz.

Elektrik tesisastında bir sorun olmadığından emin olunuz. Sigortalarınızı ve lambalarınızın yanıp yanmadığını kontrol ediniz.

Dondurucum artık istediğim sıcaklığa ulaşmıyor.

Ayar düğmesi konumu 3 ün altında ise bundan kaynaklı olabilir, düğmeyi 4 konumuna getirip 24 saat bekleyin. Sorun giderilmez ise Web sayfasından yetkili servis için randevu alabilirsiniz. Randevu için tıklayın.

Neden dondurucumun alarmı çalıyor?

Cihaz içine yeni yiyecek yüklemesi yapılması, elektrik kesintisi, kapının açık kalmasıyla içeri giren sıcak hava nedeniyle alarm verebilir.

Ayar düğmesini 4 konumuna getirip 24 saat bekleyin. Sorun giderilmez ise Web sayfasından yetkili servis için randevu alabilirsiniz. Randevu için tıklayın. Randevu için tıklayın.

Su vermiyor, buz vermiyor

Ön paneldeki su ve buz alma konumu kapalı ise bu durum görülebilir.

Dondurucumdan fokurdama sesi geliyor.

Bu bir arıza değildir. Cihazdan gelen fıkırtı, şırıltı ve tınlama sesleri cihazın soğutma maddesi borulardan akarken çıkardığı normal çalışma sesidir.

Bazı durumlarda cihazın yerleştirilmesinden kaynaklanabilir.

Cihazı bitişik ünitelerden, duvarlardan veya diğer cihazlardan uzağa yerleştiriniz.

Ekranda HO yazıyor - Tatil konumuna girdi.

Panel üzerindeki MODE, SETUP veya MENU yazılı düğmeye HOLIDAY yazısını kare içine alana kadar peşpeşe basılır. Daha sonra EKSİ ( - ) işareti olan düğmeye basılarak kapatılır.

Dış yüzey ısınması.

Cihazın dış kısımlarından, arkasındaki tellerde, üst kapının çevresinden ve iki kapak arasından gaz akış boruları geçtiği için ısınması normaldir.