Davlumbazlar ve Aspiratörler

Herde und Backöfen, Bosch bis ins Detail
 • Performanstan vazgeçmeden eletrik tasarrufu

  LED aydınlatmamız 40,000 saate kadar çalışma ömrüne sahiptir, bu da günlük 2.7 saatlik kullanımla yaklaşık 40 yıl kullanım demektir. Ayrıca, LED başına yalnızca 3 watt olan inanılmaz derecede düşük tüketim seviyesi sayesinde, konvansiyonel 20 W'lık halojen spotlardan %85'e kadar daha az elektrik kullanır.

 • Performansı değil, gürültüyü azaltın.

  Yemek pişirirken huzur ve sessizlik içinde sohbet etmeniz için davlumbazlarımızı o kadar sessiz yaptık ki, çalıştıklarının farkına bile varmayacaksınız.

 • CleanAir Modülü: Minimum sesle maksimum hava temizliği için.

  Yemek pişirirken yalnızca güzel kokuları almanız için, dolaşımlı sistemler için CleanAir modülümüzü geliştirdik. Bu opsiyonel aksesuar, davlumbazın koku emişini %95'e kadar arttırabilir. Ayrıca o kadar sessizdir ki neredeyse hiçbir şey duymazsınız.

Mutfakta kokudan eser yok.

Yemek pişirirken yalnızca güzel kokuları almanız için, güçlü motora sahip davlumbazlardan oluşan bir seri geliştirdik. Bosch davlumbazlar, yalıtım ve üstün motor teknolojisi sayesinde oldukça sessiz çalışırlar, böylece alışılagelmiş dezavantajları yok ederler.

 
 1. Ürün Tipleri
 2. Ürün Serisi
 3. Sık Sorulan Sorular
Yukarı
Duvar tipi davlumbazlarımız: Güçlü performans, zevkli tasarım

Duvar tipi davlumbazlarımız: Güçlü performans, zevkli tasarım

Duvar tipi davlumbazlar ocağın üzerine, duvar üniteleri arasındaki duvara monte edilir. Bu davlumbaz tipi, mutfak ünitelerinize güzel bir biçimde uyum sağlarken, en çok tercih edilen ürün gruplarındandır.

Duvar tipi davlumbazlar için tıklayın
Yukarı
Mutfağınıza modern bir şaheser asın.

Mutfağınıza modern bir şaheser asın.

Davlumbazlarımız, ada tezgahlarınızın üzerinde de kullanılabilecek şekilde geliştirilmiştir. Ada tipi davlumbazlar, klasik tasarımlar ve farklı boyutlardan oluşan geniş seçenek yelpazesi sayesinde, her mutfak ve ihtiyaç için ideal çözümü sunarlar.

Ada tipi davlumbazlar için tıklayın
Yukarı
Aspiratörlerle ilgili hiçbir şey görmek veya duymak istemeyenler için.

Aspiratörlerle ilgili hiçbir şey görmek veya duymak istemeyenler için.

Sürgülü aspiratörler dışarıdan fark edilmeyecek şekilde duvar ünitesine kurulur. Çalıştırmak için dışarı doğru çekilir ve ocağın üstünü kaplar. Sürgülü aspiratörler küçük mutfaklar için idealdir.

Sürgülü aspiratörler için tıklayın
Yukarı
Yüksek performans, enerji tasarrufu ve çok sessiz çalışma

Yüksek performans, enerji tasarrufu ve çok sessiz çalışma

Yüksek ses yerine yüksek performans sağlayan EcoSilence Drive™ motor, karbon fırçalar olmadan çalışır. Böylece enerji kaybı, aşınma gibi sorunlarla karşılaşmaz; verimli, dayanıklı ve sorunsuz performans sergiler. EcoSilence Drive™ motor teknolojili yeni bosch davlumbazlar, yüksek performanslı havalandırmayla çalıştığı için, diğer davlumbazlara göre %80 daha az enerji üretir.

Ürün serisiİster klasik bir davlumbaz arıyor olun, ister ince bir zevkle tasarlanmış üstün teknolojiye sahip bir modeli tercih edin: Serie 2'den Serie 8'e kadar tüm davlumbazlarımız arasında size en uygun modeli mutlaka bulacaksınız.

Serie | 2Serie | 4Serie | 6Serie | 8
Fiyat-performans oranı yüksek, fonksiyonelKonforlu, sessiz yemek pişirmeModern tasarım ve işlevsellikTeknoloji ve tasarımın en üst noktası
Serie 2 davlumbazlarSerie 4 davlumbazlarSerie 6 davlumbazlarSerie 8 davlumbazlar
Mükemmel tasarım
Sessiz çalışma performansı
Uzun ömürlülük
Davlumbazlarda genişlik seçenekleri nelerdir?
Yukarı

60 ve 90 cm genişliğinde davlumbazlarımız mevcuttur.

Mutfağınız için hangi motor gücünü tercih etmelisiniz?
Yukarı

İster açık  mutfağa, ister küçük bir mutfağa sahip olun, mutfağınız için en uygun motor gücünü sunuyoruz.

Motor gücü her zaman oda hacminin en az altı katı olmalıdır.

Motor gücü = Uzunluk x genişlik x yükseklik x 6

Dolaşımlı hava davlumbazını daha sessiz ve daha güçlü kılan şey nedir?
Yukarı
CleanAir Modülü özel aksesuarı

CleanAir Modülü özel aksesuarı

CleanAir Modülü hava dolaşımı sisteminizi daha etkili kılar.
Benzer bir karbon filtresinden iki kat daha uzun süre dayanan özel bir aktif karbon filtresinden oluşur. Çıkartma modundaki bir davlumbazla neredeyse aynı kapasiteye sahip, CleanAir Modüllü bir baca veya tavan fanı 3 dB daha sessizdir.

Davlumbazların temizlik ve bakımı için nelere dikkat edilmelidir?
Yukarı

Tüm Bosch yağ filtreleri elde veya bulaşık makinesinde yıkanabilir. Hava dolaşımlı kullanım için gerekli olan aktif karbon filtre ile yılda sadece 1 kez değiştirilir.

Hava çıkartma ve dolaşımlı hava sistemlerinin arasındaki fark nedir?
Yukarı

Hava çıkartmalı sistemde yemek buharları fanla çıkartılır ve egzoz hava borusundan geçirilerek açık havaya veya bir bacaya iletilir. Dolaşımlı hava sistemlerinde yemek buharları filtrelenmek üzere oda içinde dolaştırılır.

Aspiratörlü bir davlumbazda atık hava kanalının çapı ne genişlikte olmalıdır?
Yukarı

Her zaman mümkün olan maksimum çap 150 mm'nin seçilmesini öneririz. Egzoz hava kanalınız ve duvar yuvalarınız çap olarak 120 mm'den daha küçükse, atık havadan kaynaklanan daha yüksek gürültü seviyelerine maruz kalabilirsiniz. Bu durumda, alçak sesli işletim için dolaşımlı hava davlumbazını öneririz.

Performans kayıpları nasıl önlenebilir?
Yukarı

Performans kayıplarını önlemek için davlumbaz ve duvar yuvası arasındaki uzaklığın mümkün olduğu kadar küçük olması gerekir. Mesafe çok uzunsa, yüksek performans için dolaşımlı hava sistemini öneririz.

Davlumbaz ne zaman açılmalıdır?
Yukarı

Davlumbaz yemek pişirmeye başlamadan önce açılmalıdır. Böylece, yemek buharlarını yukarı doğru emen bir hava çekişinin oluşması güvenceye alınır.

Mutfak ne zaman havalandırılmalıdır?
Yukarı

Hava çekilip dışarı verildiği için sürekli hava sirkülasyonu gerekir, bu yüzden havalandırma oldukça önemlidir. Hava çıkartma modunda ocağın yakınında bir pencerenin her zaman açık olması gerekir. Açık ateş gibi ilave bir alev kaynağınız varsa bir uzmandan dikkat etmeniz gereken noktaları öğrenebilirsiniz.

Yukarı
Mükemmel sonuçlar, sofistike tasarım. Hayalinizdeki mutfak için Bosch ankastre ürünler.

Mükemmel sonuçlar, sofistike tasarım. Hayalinizdeki mutfak için Bosch ankastre ürünler.

Hayallerinizdeki mutfak için sadece ankastre pişirme çözümleri sunmakla kalmıyoruz; aynı zamanda ankastre bulaşık makineleri, buzdolapları ve derin dondurucularla da mutfağınızı tamamlıyoruz. Siz de sofistike tasarımı yüksek teknoloji, maksimum verimlilik, dayanıklılık ve rahatlıkla birleştiren Bosch pişirme grubu ürünle ile tanışın.

Ankastre bulaşık makineleri için tıklayın
Buzdolapları ve derin dondurucular için tıklayın
 

Bosch ürünleri bir tık uzağınızda!

Evinizin konforunda alışveriş keyfi online mağazamızda.

Online Satış

Bosch Çağrı Merkezi

444 6 333 Çağrı Merkezi'mizi
7 / 24 arayabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri

Her Ayrıntıda Bosch

Üstün kalite, teknik mükemmellik ve maksimum güvenilirlik demektir.

Bosch Dünyası

Yetkili Satıcılar

Size en yakın Bosch Yetkili Satıcısını bulun!

Yetkili Satıcılar

Online Survey