Elektrikli süpürgeler için Enerji Etiketi uygulaması

Bosch'tan bir artı daha! Elektrikli süpürgelerde yüksek performans.

1 Eylül 2015 tarihinde elektrikli süpürgelerde AB Enerji Etiketi uygulamasına geçiş yapılmıştı. 1 Eylül 2017 tarihinden itibaren de mevcut uygulamada yeni düzenlemeler yapılarak, enerji verimlilik sınıfları değiştirilmiş ve yeni kıstaslar getirilmiştir.

Yeni AB enerji etiketine sahip, yüksek performanslı Bosch elektrikli süpürgelerden ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

Aşağı kaydır

Yeni AB enerji etiketine sahip, yüksek performanslı Bosch elektrikli süpürgelerden ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

Elektrikli süpürgeler için tıklayın.

Enerji Etiketi 2 kademesi
01.09.2017'den itibaren geçerli.
Enerji Etiketi 1 kademesi
01.09.2014'ten itibaren geçerli.
Energy label Class 2 valid starting on 1 September 2017
Energy label Class 1 valid since 1 September 2014
Enerji verimliliği sınıfları D'den A+++'ya kadar G'den A'ya kadar
Toz emisyonu maksimum %1 -
Ses güç düzeyi db(A) olarak maksimum %1 -
Halıdan toz çekişi en az %75 %70
Sert zeminden toz çekişi en az %98 %95

Üstün temizlik ve enerji verimliliği için en önemli özellik: Temizleme performansı sınıfları

Temizleme performansı sınıfları, sert zeminlerden veya halıdan ne kadar toz toplandığını gösterir. Enerji etiketi uygulamasındaki yeni düzenlemeyle elektrikli süpürgelerin halı temizleme performansı en düşük %75 sert zemin temizleme performansı ise en düşük %98 olacak şekilde sınırlandırılmıştır. Halı ve sert zeminlerde ideal bir temizlik sağlamak ve alerjenleri azaltmak için B veya A sınıfı temizleme performansına sahip süpürgeler tercih edilmelidir. Özetle bir süpürgenin temizleme sınıfı ne kadar yüksekse, temizleme performansı da o kadar yüksek olur.

Hem sessiz hem güçlü

Elektrikli süpürgelerin ses seviyesi „desibel dB(A)“ olarak gösterilir. Etiket üzerinde ses seviyesini belirten rakam ne kadar yüksekse, elektrikli süpürgeden çıkan ses de o kadar yüksektir. Enerji etiketinde yapılan yeni düzenlemeyle elektrikli süpürgeler için belirlenen en yüksek seviyesi 80 dB(A) olacak şekilde sınırlandırılmıştır. Bunun haricinde etiket üzerinde hava filtreleme/emisyon sınıfı bilgisi de yer alır. Bu kısımda yer alan değer bir elektrikli süpürgenin süpürme işlemi sırasında ortama geri yaydığı toz miktarının harflerle ifadesidir. Yasal olarak kabul edilen en yüksek hava filtreleme/emisyon oranı %1'dir. Bu doğrultuda özellikle alerjik bünyeye sahip kullanıcıların, A sınıfı hava filtreleme/emisyon performansı sunan süpürgeleri seçmeleri gerekir.

Düşük enerji tüketimi, yüksek performans

Bosch'un yüksek performans sağlayan teknolojisi QuattroPower Sistemi ile daha az enerji tüketerek, daha üstün temizlik elde edebilirsiniz. Bu yüksek performansın arkasında yeni HiSpin motor teknolojisi, geliştirilmiş ve iyileştirilmiş sistemler, aksesuarlar ve etkili toz ayırma sistemi bulunur.

Bosch ürünleri bir tık uzağınızda!

Evinizin konforunda alışveriş keyfi online mağazamızda.

Müşteri Hizmetleri

Size 7 gün 24 saat bir telefon uzaklığındayız.

444 6 333

Bosch Dünyası

Üstün kalite, teknik mükemmellik ve maksimum güvenilirlik demektir.

Yetkili Satıcılar

Size en yakın Bosch Yetkili Satıcısını bulun!